Makarskáubytování na riviéře

Představujeme Vám UBYTOVÁNÍ NA MAKARSKÉ RIVIÉŘE. Zažijete s námi spokojenou dovolenou za rozumnou cenu.

BRELA - popis letoviska

Brela je malé kouzelné letovisko první na Makarské riviéře, které se nachází ve svahu pod strmým pohořím Biokovo hustě pokryto borovicovými lesíky.
I když jeho rozloha není nijak zvlášť zajímavá, může nabídnout exklusivní dovolenou, kterou byste na Jadranu třeba ani nečekali.
V Brele nehledejte mnoho luxusních hotelů a přelidněných pláží. Na své si přijdou milovníci bujné vegetace, průzračného moře a přenádherných oblázkových pláží jako je např. Punta Rata, která byla oprávněně zařazena mezi 10 nejkrásnějších pláží Evropy.
Brela je perfektním místem pro strávení klidné dovolené na pláži i aktivní dovolené v sedle kola nebo třeba horské turistiky.
Rodiny s malými dětmi ocení krásné a pozvolné vstupy do moře. Ve stínu borovic a nedaleko piniového háje nabízí perfektní úkryt před poledním sluncem.

Zcela oprávněně je Brela nazývána perlou celé Střední Dalmácie.

Klima

Klima v létě je v Brele velmi příjemné, nejsou zde příliš velká vedra a to díky pohoří Biokovo, odkud vane ochlazující svěží vánek.
Průměrná teplota vzduchu v nejteplejším měsíci je vyšší než 22°C, a v nejchladnějším vyšší než 4°C. Pobřeží je udržováno, moře čisté a sezóna koupání trvá od května do října s nejteplejšími měsíci červencem a srpnem.

Ubytování

Brela nabízí kromě hotelových kapacit také velké množství ubytování v soukromí.
Hotely byly vystavěny v borových lesích přímo na plážích. Velkou výhodou pro příznivce klidné dovolené je fakt, že se zde hlučná zařízení v této části Brely nevyskytují.
Nabídka ubytování v soukromí je velmi široká od obyčejnějšího typu až po velmi luxusní apartmány.
Naše nabídka ubytování v sekci Ubytování Brela

Koupání

Pláže propojené pobřežním chodníkem patří k nejkrásnějším v této oblasti, které jsou vysypány drobnými oblázky a pískem. Pobřeží uchvátí malebnými skalisky a nespočtem skrytých a tyrkysových lagun.

Nejznámější pláž Punta Rata lemující pobřeží v délce 1,5 km rozhodně stojí za návštěvu. Mezi další krásné pláže vyznamenané tzv. Modrou vlajkou kvality je Stomarica a Berulia.

Neopomenutelné jsou i kvalitní služby na pláži jako jsou vodní sporty, plážové bary i exklusivní restaurace.

Sport a aktivní dovolená

Pokud slunění a lenošení na pláži je pro někoho příliš dlouhé, může si vybrat z nabídky vodních sportů. Příznivci cyklistiky si přijdou také na své. Oblast Makarská je protkána nádhernými cyklostezkami lemujícími pobřeží. Tipy na cyklotrasy
V Sousedním Biokovo pohoří naleznete rovněž krásné turistické trasy, které skýtají dech beroucí výhledy na moře, skalnaté útesy a tamní letoviska. Mezi další sporty, které můžete v Brele provozovat, jsou například tenis, stolní tenis, kuželky, minigolf, bocciu.

Výlety

V oblasti můžete podniknout například tyto pěkné výlety:

  • ­Z Brely vede přes Bašku Vodu a Makarskou promenádní cesta (tzv. lungo mare) do Tučep a do Podgory, 12 km, při moři, ve stínu borovic.
  • ­Procházka do Bašky Vody a do typické podbiokovské vesnice Bast (krásný výhled)
  • ­Výlet do městečka Imotski s Modrým a Červeným jezerem -­ 55 km
  • ­Trasa kolem zátoky Vrulje přes jednotlivá letoviska Omišské riviéry do Omiše -­ 22 km
  • ­Turistické trasy vedoucí z Brely přímo do pohoří Biokovo jako např. tzv. French road, která nabízí úchvatný pohled na Brelu, Bašku Vodu a přilehlé vesnice.
  • Více výletu najdete v sekci Výlety

Pohostinnost

Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že tamní poskytovatelé služeb jsou velmi otevření, přátelští a jejich velkou výhodou je i častá znalost českého jazyka.

Autem

Díky dokončení Jaderské Magistrály se Brela stala perfektně přístupná z nové dálnice. Na Brelu sjedete u osady Šestanovac, kde pokračujete serpentinami přímo na začátek Makarské riviéry.
Více inforrmací naleznete v sekci Autem k moři

Moře, slunce, pláže, promenády, restaurace, historie, turistika, cyklistika, rafting, kanoistika, lezení, plavání,....no, prostě je zde uplně vše a k tomu vynikající počasí.