Makarskáubytování na riviéře

Představujeme Vám UBYTOVÁNÍ NA MAKARSKÉ RIVIÉŘE. Zažijete s námi spokojenou dovolenou za rozumnou cenu.

VÝLETY A AKTIVITY

Na Makarské riviéře se opravdu nudit nebudete. V okolí je opravdu co dělat. Pokud budete unaveni z lenošení na pláži, můžete se procházet po krásných promenádách nebo jezdit na kole jak podél pobřeží tak v horách a nebo se vydat na některý z níže uvedených výletů - Určitě nebudete litovat.

Město Omiš

Upoutá každého návštěvníka dvěma středověkými hrady. Z jejich vyhlídek můžete obdivovat jak řeka Cetine ústí do moře.
Pokud navštívíte Omiš, určitě si půjčte lodičku nebo se nechte po řece Cetine dopravit do Radmanové mlinice (Radmanovy mlýny). Příjemná cca 45 minut trvající plavbička kanonem řeky Cetiny určitě ve Vás vyvolá vzpomínky na Vinetua a jeho pokrevního bratra.
Řeka Cetina - street view

Je zde také spousta lezeckých cest.

Rafting a canyoning

Jsou zážitky, které trvají 3 – 4 hodiny, ale vypráví se o nich po celá léta. Mnozí návštěvníci okouzleni krásou řeky Cetiny a adrenalinovým pocitem, který vyvolávají rafting a canyoning, sem zavítají znovu, jakmile mají čas.

Brela

Nejhezčí pláže na Makarské riviéře (oblázkové, občas písčité) - bez ježků, většina návštěvníků nepoužívá ani boty do vody.

Lezecká stěna Brela

Stěna, která je na sportovní lezení relativně vysoká, nabízí celou řadu cest, většinou středního stupně obtížnosti. Pláty (panely), které vyžadují přesnost a vytrvalost, jsou hlavní charakteristikou této cvičné stěny. Každý, kdo navštíví tuto lezeckou cvičnou stěnu je okouzlen výhledem na moře a nedaleké ostrovy Brač a Hvar.

Nordic walking

Pobřežní promenáda lemuje celé dlouhé pobřeží Makarské riviéry. Zdravotní procházky s hůlkami nebo bez nich si určitě užijete.

Makarská

Je centrem Makarské riviéry a přitažlivým letoviskem nejenom pro svou malebnou polohu, ale také pro kulturní a historické památky. Stačí zmínit městské náměstí s katedrálou sv. Marka a františkánský klášter, v němž je malakologické muzeum s velkou sbírkou mořských mušlí.

Biokovo

Přírodní park Biokovo. Nadchne množstvím vyhlídkových míst s překrásným pohledem na okolní místa na úpatí a na ostrovy. Je vhodné, abyste se na výpravu vydali v organizovaných skupinách s odborným průvodcem. Možné je i individuální horolezectví. Mapu horských stezek můžete získat v Turistickém sdružení. Na území Přírodního parku Biokovo se vyskytuje mnoho vzácných a ohrožených rostlin, proto je netrhejte ani neničte jejich stanoviště, neplašte a nezabíjejte zvířata a neničte jejich stanoviště.

Sveti Jure

Tento výlet Vám poskytne nádherné výhledy. Nejvyšší vrchol Biokova (1 762 m), cca 30 km z Makarské.

  • Autem: Na vrchol se dostanete autem po silnici, která nabírá výšku spoustou serpentin, místy dokonce bez svodidel. Směrem na Vrgorac, po 5-6 kilometrech odbočuje vlevo na Sv. Jure, začátek Chráněná krajinná oblast Biokovo, je otevřený od 7.00 do 20.00 hod. U hlavního vstupu se platí vstupné.
  • Pěšky: na Sveti Jure to jde i pěšky, a to Rodićovou cestou přes Horní Tučepi a sedlo Staza (987 m). Již ze sedla Staza je velmi krásný výhled. Ve výstupu lze pokračovat přes chatu pod Vošcem (možnost výstupu na Vošac 1 421 m) dál na vrchol Sv. Jure. Již výstup do sedla Staza je dost namáhavý, převýšení téměř tisíc metrů. Až na vrchol lze doporučit jen trénovaným vysokohorským turistům nebo horolezcům, nejlépe s horským vůdcem znalým terénu. Výstup se sestupem trvá minimálně 11 hodin!!!
  • Kompromis: kdo nechce autem absolvovat celou cestu, může navštívit vyhlídku s restaurací "Vrata Biokova" v sedle Staza (897 m). Zajištěn krásný výhled.

Imotski

Středověké město v zázemí Brely (hora Biokovo), poblíž úrodné nížiny (Imotsko polje) s dobře obdělávanými vinicemi. Cílem výletníků bývají Modré a Červené jezero, zvláštní přírodní jev. Jen 40 km vzdálený od Brely, nabízí zcela jiný zážitek než pobřeží. Polodenní výlety autobusem.

Mostar

Po celá staletí se nalézal na křižovatce odlišných civilizací, a každá z nich na něm zanechala zvláštní pečeť.

Trogir

Je nejlépe zachovalým středověkým městem na východním pobřeží Jadranu. Je na seznamu chráněných světových památek UNESCO.
Trogir - street view

Medugorje

Světaznámé poutní místo, 70 km od Brely. Polodenní či celodenní výlet autobusem a poutníkům, kteří jsou na cestě do Medjugorje, radíme, aby se zastavili a odpočinuli si v Brele.

Split

Město klasické, římské, starochorvatské, románské a renesanční architektury. Je to známé sportovní středisko. Má velký přístav, který zamněstnává značnou část obyvatel. Polodenní či celodenní výlety lodí nebo autobusem.
Split - street view

Ostrov Hvar

V malebné zátoce leží největší město na ostrově - Hvar, který okouzlí středozemní atmosférou a velkolepými stavbami různých architektonických stylů. Pro své slunné počasí nosí název Chorvatská Madeira. Druhým největším městem je Jelsa, známá svými kvalitními víny. Celodenní výlety lodí.

Ostrov Korčula

Přírodní krásy a četné historické památky činí Korčulu oblíbeným letoviskem. V blízkosti města Korčula je skupinka 20 - ti neobydlených ostrůvků porostlých hustou houštinou (makija).

Ostrov Brač

Největší z dalmatských ostrovů. Je dlouhý 40 km, s celkovou rozlohou 395 km2. Na ostrově rozlišujeme dvě oblasti: nižší pobřežní část kolem celého ostrova a vysokou horskou oblast, na které se tyčí nejvyšší hora na jaderských ostrovech Vidova gora (778 m). Celodenní výlety na různá místa na ostrově.

Pláž Zlatni rat

Poblíž městečka Bol na ostrově Brač se nachází snad nejznámější pláž v celém Chorvatsku – pláž Zlatni rat, dlouhá přes 630 m. Česky se jí říká Zlatý roh nebo Zlatý mys.

Národní park KRKA

Řeka Krka a jejích 7 větších vodopádů, s velkým počtem jezer a menších vodopádů, tvoří přírodní krasový jev s celkovým pádem vody 242 m. Krka je národním přírodním parkem od r. 1985 a je to 7. park v Chorvatsku.

Národní park PLITVICE

A znovu Vinetou a Old Shatterland. Plitvička jezera jsou nejvýznamnějším a nejnavštěvovanějším přírodním parkem v Chorvatsku. V r. 1979 byl park zařazen do seznamu největších světových přírodních hodnot organizace UNESCO, mezi prvními na světě.

Dubrovník

Tato perla Jadranu je jedním z nejcennějších památkových komplexů na světě. Je zařazen do světového seznamu památek kulturního dědictví UNESCO. 180 km vzdálený od Brely na úplném konci Jižního chorvatského přímoří.

Mapy
Brela mapa města (PDF)
Lezecká stěna Brela (PDF)
Baška Voda mapa (PDF)
Makarská mapa města (PDF)
Střední Dalmácie map (PDF)

Slovník
PDF slovník
Konverzace

Webové kamery
Brela
Baška Voda
Makarská

Počasí

Zimní dovolená

Autodoprava

Moře, slunce, pláže, promenády, restaurace, historie, turistika, cyklistika, rafting, kanoistika, lezení, plavání,....no, prostě je zde uplně vše a k tomu vynikající počasí.